trompet.nl
https://www.trompet.nl/forum/

Koperoxide
https://www.trompet.nl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2693
Pagina 1 van 2

Auteur:  Martijn_71 [ 31 jul 2005 21:41 ]
Berichttitel:  Koperoxide

Ik ben sinds kort in het bezit van een oude Bugel (verzilverd)

Nadat ik deze uit elkaargehaald en schoongemaakt had bleek er nog veel koperoxide
(Groen !!) in het ventielhuis, bochten, stempompen en de ventieldoppen te zitten.

Hoe haal ik dat het beste weg, b.v. de hele zaak in een badje met koperpoets
en tast dat het zilver dan niet aan :?:
Je borstelt het in iedergeval niet zomaar weg dan moet je al schuren en dat lijkt me niet verstandig.

Ik hoor het graag..

Martijn

Auteur:  Trompettor [ 31 jul 2005 22:03 ]
Berichttitel: 

http://www.trompet.nl/forum/viewtopic.php?t=2412

slaat dit niet op hetzelfde???? :roll:

Auteur:  trompet-smurf [ 31 jul 2005 22:05 ]
Berichttitel: 

nee dat van mij was zwart en zat alleen aan de buiten kant.
bij martijn gaat het om groene koperoxide (roest) wat meestal aan de binnenkant van je instrument voorkomt. tenminste, het begint meestal aan de binnenkant.

Auteur:  marnix [ 31 jul 2005 22:11 ]
Berichttitel: 

met een tandenborsteltje en wat tandpasta.

Auteur:  Trompettor [ 31 jul 2005 22:20 ]
Berichttitel: 

trompet-smurf schreef:
nee dat van mij was zwart en zat alleen aan de buiten kant.
bij martijn gaat het om groene koperoxide (roest) wat meestal aan de binnenkant van je instrument voorkomt. tenminste, het begint meestal aan de binnenkant.


O, ik dacht dat koperoxide en zilveroxide op het zelfde neer kwam
Ben niet zo'n scheikundige... ;)

marnix schreef:
met een tandenborsteltje en wat tandpasta.


Gelukkig is daar supermarnix..
ik krijg mijn groene aanslag ook van mijn tanden met een tandenborsteltje en wat tandpasta :lol:

Auteur:  Rik Baars [ 01 aug 2005 07:27 ]
Berichttitel: 

Die groene aanslag op koper is geen oxide, maar carbonaat (koperoxide is zwart, net als zilveroxide). dat lost als het goed is op in zuur.
eerst goed ontvetten (dreft oid) en dan spoelen met azijn. Wel heel goed naspoelen, tot je absoluut geen azijn meer ruikt.

Auteur:  Stefan [ 13 okt 2005 12:02 ]
Berichttitel: 

Ik heb dit probleem nu ook op mijn Hub Van Laar B1.
Heb Hub hier een mailtje overgestuurd en kreeg het volgende antwoord:

"Hier kun je weinig aan doen. Dit is afhankelijk van de combinatie speeksel-vet en olie. Als je dit gaat weg schuren of polijsten , neem je materiaal weg. Dan is het weliswaar voor een maand schoon maar daarna komt het weer terug.
Zoals zilver oxydeert (zwart wordt) zo gebeurd dat ook met messing, dit wil niet zeggen dat het materiaal aangetast wordt.
Mijn advies: Zorg dat je de pompen regelmatig vet, houdt de mondstukbuis schoon en olie de ventielen regelmatig. Maak tevens de onderdoppen van het ventielhuis regelmatig schoon".


Dat wordt dus regelmatig poetsen...

Auteur:  Rik Baars [ 13 okt 2005 12:42 ]
Berichttitel: 

Er zijn mensen die af en toe een druppel ventielolie in de leadpipe doen. dit verdeelt zich over de hele binnenkant van de toeter, en kan zo het roesten (oxideren) vertragen. (net als het oliën van tuingereedschap..... 8) )
Je moet wel oppassen dat je geen olie binnenkrijgt, bv door teveel door je instrument in te ademen. (wil nog wel eens gebeuren met "bijsniffen")

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/