trompet.nl
https://www.trompet.nl/forum/

recht spelen
https://www.trompet.nl/forum/viewtopic.php?f=1&t=3107
Pagina 1 van 5

Auteur:  hamman [ 27 nov 2005 21:22 ]
Berichttitel:  recht spelen

Ik speel al 4 jaar trompet en heb nou sinds een jaar een beugel. Ik speel met mijn trompet naar beneden gericht. Is het verstandig als die beugel eruit is om dan rechtop te gaan blazen???

Auteur:  tommy [ 27 nov 2005 21:27 ]
Berichttitel: 

ik speel ook nr beneden
als dit komt door de bouw van jou mond en kaken is dat nu eenmaal de normale positie van je trompet....
als dit niet het geval is zou je in principe beter recht spelen.

als je geen hinder ondervindt van het naar beneden spelen zou ik dat niet veranderen....
indien je les volgt zou je dit mss beter eens bespreken met je docent... die is in een betere positie om hier raad over te geven

Auteur:  erikveldkamp [ 27 nov 2005 21:35 ]
Berichttitel: 

Ik zou zou recht mogelijk proberen te spelen. Dat gaat ook met een overbite, dus de boventanden staan over de ondertanden. Als je je trompet zo recht mogelijk houdt, komt het geluid beter de zaal in en zal het publiek je beter horen.

Je kunt best leren je onderkaak iets naar voren te zetten, dat doe je namelijk ook als je aan het kauwen bent. Hoe rechter het gebit tijdens het spelen, des te beter staan de lippen op elkaar en zullen ze beter vibreren. Als je bovenlip over je onderlip gaat krijg je geen optimale vibratie en maak je het jezelf alleen maar moeilijker met een minder goed geluid. Daarnaast verdeel je de druk van het mondstuk beter over beide lippen.

Auteur:  Gert-Jan [ 27 nov 2005 23:28 ]
Berichttitel: 

Ik speel ook een beetje naar beneden, gewoon omdat dit het makkelijkst speelt voor mij.. ik merk wel dat ik de laatste tijd steeds rechter begin te spelen... :)

Zoals hierboven genoemd, in een rechte houding verspreid het geluid zich beter door de zaal.

Auteur:  Girlpower [ 28 nov 2005 13:19 ]
Berichttitel: 

Citaat:
Je kunt best leren je onderkaak iets naar voren te zetten, dat doe je namelijk ook als je aan het kauwen bent.


Dat doe ik niet als ik aan het kauwen ben... Maar met trompet spelen heb ik dat wel geleerd. Hoewel in Fitness for Brass staat, dat je met een overbite je trompet het beste iets schuin naar beneden kan houden... (of heb ik dat verkeerd gelezen)

Auteur:  Dehaanmuziek [ 28 nov 2005 14:14 ]
Berichttitel: 

Girlpower schreef:
Citaat:
Je kunt best leren je onderkaak iets naar voren te zetten, dat doe je namelijk ook als je aan het kauwen bent.


Dat doe ik niet als ik aan het kauwen ben... Maar met trompet spelen heb ik dat wel geleerd. Hoewel in Fitness for Brass staat, dat je met een overbite je trompet het beste iets schuin naar beneden kan houden... (of heb ik dat verkeerd gelezen)

Dat heb je goed gelezen!
Ik denk zelf dat je dat wel tot een minimum moet zien te beperken, omdat (zoals Erik al schreef) je anders in de plantenbakken staat te spelen in plaats van richting het publiek.

Auteur:  Sandovalic [ 28 nov 2005 14:42 ]
Berichttitel: 

Bij ons in de Big Band speelt de trompetist naast me ook een beetje naar beneden. Zijn microfoon is ook de enige die wat lager staat :lol:

Enne......Miles Davis........... die speelde bijna tussen zijn benen door naar achteren.

Olaf

Auteur:  erikveldkamp [ 28 nov 2005 15:15 ]
Berichttitel: 

Ik speel ook wel iets naar beneden, maar niet zoals een klarinettist (of Miles Davis). Dat ligt er soms aan dat de muzieklessenaars te laag zijn. Ik probeer toch zoveel mogelijk naar voren te spelen. Zeker als ik een solo speel voor het orkest.

Wie zich de tv optreden van Sergei Nakariakov bij het Concertgebouw nog kan herrineren; hij speelde veel te veel naar beneden, om welke reden dan ook. Als je mijn videotje op mijn website bekijkt (Tuxedo Junction) zie je wat ik bedoel met recht spelen.

Pagina 1 van 5 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/