trompet.nl
https://www.trompet.nl/forum/

Embouchure problemen/stijve lippen
https://www.trompet.nl/forum/viewtopic.php?f=1&t=3665
Pagina 1 van 2

Auteur:  Fanfarefan [ 11 mei 2006 11:44 ]
Berichttitel:  Embouchure problemen/stijve lippen

Sinds begin dit jaar heb ik geregeld na een repetitieavond en/of concert last van mijn lippen. Ze voelen stijf en dik aan, dit is echter niet zichtbaar. Ook zijn ze vaak ruw en geïrriteerd, dit lijkt dan een beetje op uitslag/schimmelinfectie.
In eerste instantie dacht ik dat dit kwam door overbelasting ivm een zwaar concert + de voorbereiding daarop, ik kon bijvoorbeeld haast geen hoge noten meer spelen.
Helaas is het na het concert niet verbeterd, de klachten blijven aanhouden.
Het is bekend dat ik een nikkelallergie heb, hiervoor heb ik mijn mondstuk destijds laten voorzien van zo'n zwart randje. Omdat dit wellicht zou zijn versleten heb ik nu een mondstuk met gouden laag te leen, dit biedt echter geen soelaas.
Mijn instrument is ondertussen zo'n 20 jaar oud, is er iemand die weet of het mogelijk is dat er via het inademen problemen kunnen ontstaan?
Alle tips en trucs zijn welkom, tot nu verminderen de klachten alleen als ik langere tijd niet speel, en dat is natuurlijk geen optie!

Auteur:  pieper [ 11 mei 2006 13:21 ]
Berichttitel: 

Tenzij je je instrument nooit schoonmaakt of je instrument aan de binnenkant aan het rotten is, is het onwaarschijnlijk dat het door inademen komt. Dit moet je sowieso niet door je instrument doen maar dat lijkt me wel duidelijk. Om van je problemen af te komen zou ik eens een week volledige rust nemen. Geen noot spelen en eens kijken of je klachten langzaam afnemen. Verder staan er op dit forum al vele topics met soortgelijke problemen. Een beetje rondzoeken moet toch wel wat opleveren.

Auteur:  Trompettor [ 11 mei 2006 13:58 ]
Berichttitel:  Re: Embouchure problemen/stijve lippen

Fanfarefan schreef:
Alle tips en trucs zijn welkom, tot nu verminderen de klachten alleen als ik langere tijd niet speel, en dat is natuurlijk geen optie!

Pieper schreef:
Om van je problemen af te komen zou ik eens een week volledige rust nemen. Geen noot spelen en eens kijken of je klachten langzaam afnemen.

Dat helpt dus niet.



Hoelang speel je al?

Auteur:  Fanfarefan [ 11 mei 2006 14:12 ]
Berichttitel:  Re: Embouchure problemen/stijve lippen

Nee, een week niet spelen helpt idd niet.

Ik speel ondertussen 29 jaar, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt :(

Auteur:  erikveldkamp [ 11 mei 2006 14:15 ]
Berichttitel: 

Misschien moet je een titaniumlaagje over het mondstuk laten aanbrengen. Een trombone collega heeft dat ook gedaan en heeft ook geen last meer van allergie verschijnselen. Volgens mij heeft die dat bij Amrein laten doen, maar ik kan het nog eens navragen.

Auteur:  HJ [ 11 mei 2006 22:06 ]
Berichttitel: 

In hoeverre ben je er zeker van dat het een allergieverschijnsel is? Om daar achter te komen zou je bijvoorbeeld eens een tijdje op een plastic mondstuk met dezelfde maat kunnen spelen. Als je dan nog klachten hebt dan heeft het toch meer met je manier van spelen te maken. ook als je al 29 jaar speelt kunnen klachten komen. Niet dat ik dan gelijk de oplossing zou hebben, maar het lijkt me nuttig om eerst uit te zoeken of allergie wereklijk de boosdoener is. Stijve, geïrriteerde en opgezette lippen kunnen ook wijzen op een verkeerde techniek. Dat weet jezelf uiteraard ook wel, maar kun je na 29 jaar toch ook niet uitsluiten.

Bert

Auteur:  pieper [ 12 mei 2006 08:55 ]
Berichttitel: 

Antihistamines al eens geprobeerd ? Mocht het daarmee minder worden dan kan je er wel van uitgaan dat het om een allergie gaat. Zelf heb ik bijna elke denkbare allergie en ik speel sinds een jaar op vergulde mondstukken en sindsdien heb ik een stuk minder last. Ik vind het daarom een beetje vreemd dat een verguld mondstuk bij jou niet helpt. Ben je er al mee naar een dokter geweest ?

Auteur:  diederik [ 12 mei 2006 09:21 ]
Berichttitel: 

Wellicht is dit artikel interessant voor je, in ieder geval worden op blad 2 jouw problemen beschreven (uitslag etc) en wordt ook aangegeven dat "Gold-plated" niet de echte oplossing is, gezien de dunne laag goud met nikkel als onderlaag.
Het idee van Erik (titanium) lijkt me uiteindelijk het meest voor de hand liggend.
http://www.breslmair.at/i-site/einleitu ... ueck_e.pdf
Er zijn tegenwoordig al titanium mondstukken:
http://www.gwmouthpieces.com/

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/