trompet.nl
https://www.trompet.nl/forum/

Getzen of Yamaha
https://www.trompet.nl/forum/viewtopic.php?f=2&t=4576
Pagina 1 van 4

Auteur:  Frank van Dommelen [ 07 maart 2007 20:29 ]
Berichttitel:  Getzen of Yamaha

Hoi, even voorstellen. Ik ben Frank van Dommelen en woon in het kleine dorpje Venhorst waar ik al 12,5 jaar trompet bij de plaatselijke fanfare speel. Ik bespeel momenteel een Getzen Capri 590-S. Dit instrument is nog in hele goede conditie, maar nu wil mijn vereniging me toch een nieuwe trompet geven. Dit opzich is mooi, ware het niet dat het een Yamaha moet worden. Ik kan waarschijnlijk kiezen uit een aantal modellen. Welke ik niet ken. Maar het zal maximaal de YTR 8310 ZS worden. Nu is mijn vraag: Moet ik dit wel doen? Deze vraag omdat mijn ervaringen met Yamaha instrumenten slecht is. Vooral de lak en de ventielen. Groeten Frank.

Auteur:  Jaws [ 07 maart 2007 20:38 ]
Berichttitel: 

Hoi Frank,

Ik heb een 8310Z (gelakt dus ZS is verzilverd) en ben er zeer tevreden over. De ventielen zijn gewoon goed en de lak begint er inderdaad al na een jaar af te springen, alleen neem ik dat graag op de koop toe. Maar dit hoeft geen ramp te zijn als je om de 5 á 10 jaar een nieuw instrument van de vereniging krijgt. :wink:
En anders kun je de verzilverde nemen, alleen weet ik niets over de kwaliteiten van verzilveren van yamaha.

Auteur:  erikveldkamp [ 07 maart 2007 20:39 ]
Berichttitel: 

De YTR 8310Z is zeker een mooie toeter, bij Pfeiffer in Rijswijk hebben ze nu ook zijn broertje de 8335LA te koop. Beide zeer goede toeters voor een mooie prijs.

Getzen maakt trouwens ook mooie trompetten voor een goede prijs.

Auteur:  camel [ 07 maart 2007 20:49 ]
Berichttitel: 

yamaha heeft slechte ventielen
getzen zijn scheurijzers
bach heeft slechte lak en zilver
calicchio is bar slecht in afwerking
Kanstul kan niet goed polijsten

zomaar een greep ongefundeerde, of op enkele exemplaren gebaseerde losse flodders

Het bovenstaande klopt dus misschien maar voor 10%.

Ergo, ga niet af op verleden, want elk instrument blijft verbeteren.
Probeer uit.

Auteur:  Theo van Kampen [ 15 maart 2007 16:45 ]
Berichttitel:  bullshit!

camel schreef:

Ergo, ga niet af op verleden, want elk instrument blijft verbeteren.
Probeer uit.


Nou eh kameel, ik heb juist het idee dat de meeste van die instrumenten die jij oplepelt steeds slechter worden.
't Is een veel beter idee om te luisteren naar mensen die kritiek op een product -in dit geval de trompet- kunnen beargumenteren. Vaklui bijvoorbeeld.
Een nieuwe toeter kan nog zo lekker spelen, als ie na 4 jaar aan revisie of vervanging toe is zou ik het wel weten.

Auteur:  erikveldkamp [ 15 maart 2007 17:01 ]
Berichttitel:  Re: bullshit!

Theo van Kampen schreef:
beeld.
Een nieuwe toeter kan nog zo lekker spelen, als ie na 4 jaar aan revisie of vervanging toe is zou ik het wel weten.


Ik ook, dan koop ik een nieuwe... :P

Maar serieus, volgens mij valt het ook wel mee. De trompetters met zweet handen en agressief speeksel zullen altijd sneller hun toeters moeten vervangen.

Ik las op de Trumpetherald dat er een nieuw model Bach uitkomt, de ML 182. Hij heeft een lichtgewicht body en stanaard gewicht beker en zal iets schappelijker geprijst zijn dan de Strad. Maar dit terzijde.

Auteur:  camel [ 15 maart 2007 17:01 ]
Berichttitel:  Re: bullshit!

Theo van Kampen schreef:
camel schreef:

Ergo, ga niet af op verleden, want elk instrument blijft verbeteren.
Probeer uit.


Nou eh kameel, ik heb juist het idee dat de meeste van die instrumenten die jij oplepelt steeds slechter worden.
't Is een veel beter idee om te luisteren naar mensen die kritiek op een product -in dit geval de trompet- kunnen beargumenteren. Vaklui bijvoorbeeld.
Een nieuwe toeter kan nog zo lekker spelen, als ie na 4 jaar aan revisie of vervanging toe is zou ik het wel weten.


Maar dat gaat om de speelkwaliteiten, en ook niet alle vaklui zijn hetzelfde.

Waar een man als Erik Veltkamp zweert bij Hub van Laar, zijn er evenzovele, zo niet meer die bij Yamaha zweren.
En dat doen die echt niet omdat die bouwers slechter worden. Anders zouden ze wel overstappen naar een ander.

En ja, zelf ga ik af op niemands woorden omtrent een instrument. Ik ben er heilig voor om zelf te ontdekken wat je aanspreekt in een merk, ten slotte de "vakman" geeft jouw geld niet uit, de "vakman" voelt niet wat jij voelt.

Auteur:  Theo van Kampen [ 15 maart 2007 17:37 ]
Berichttitel:  okee dan

Tsja, 't is nou eenmaal mijn hang up, maar ik vind het triest dat dat er fabrikanten zijn die voor hun topinstrumenten tussen de ruim 2 en 3 duizend ballen durven te vragen waar in no time de gaten in de leadpipe vallen. Voor dat geld kan er heus wel iets knaps op gezet worden.
Inderdaad speelt de Holton ST307 van mijn gabber ontzettend lekker, mooie donkere sound mét een geweldige projectie; ideaal!, jammer dat de ventielen steeds blijven hangen en de leadpipe, nou ja, laat ik er maar over ophouden, hoewel? Niet alleen de leadpipe dit onder de rode pitten, óók de stembuis........ De importeur is inmiddels failliet ofzo en dat gaan we dan maar lekker met de mantel der liefde bedekken?
Er zijn trompetmakers zat die wél kiezen voor kwaliteit. Daar zou ik dan ook eerst gaan shoppen. Die maken nl. ook toeters met een lekkere sound en goede projectie.
Fuck Conn/Selmer, Kanstul en die andere oplichters!

Pagina 1 van 4 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/