Sandovalic schreef:
Hoe warm de klank is, is volgens mij toch meer afhankelijk van a) het instrument en b) niet ten laatste je eigen manier van spelen en dus niet zozeer van de rim van het mondstuk.
Het is ook meer afhankelijk van de speler (gelukkig) maar het materiaal beïnvloed de klank natuurlijk wel. Bij een groot/diep mondstuk worden de lage boventonen meer benadrukt waardoor je een wat donkerder/warmer geluid verkrijgt in tegenstelling tot een kleiner/ondieper leadmondstuk, die benadrukt de hoge boventonen wat meer en klinkt daardoor helderder.
Voor bugel heb je vaak een wat V-vormige cup, net zoals bij hoorn mondstukken. Daardoor krijg je ook een wat warmer geluid.
Gemiddeld is de verhouding zo'n beetje 60% speler, 30% mondstuk en 10% trompet t.o.v. de klank. Dat kan natuurlijk verschillen per speler.