Ton 59 schreef:
Al eens gedacht aan een mondstuk aanmeting?
Mijn mening, alsook die van een hoop andere forumleden kun je vinden op dit forum, als je even zoekt op "Rensink"
Ton 59 schreef:
Het scherpe of rond geluid van een trompet komt niet alleen van de trompet maar kan ook door een verkeerd mondstuk.
Ik ben zelf professioneel trompettist, en heb heel wat uren in materiaalkeuze zitten, zowel mondstuk- als instrumentgerelateerd. Je hebt gelijk dat beide factoren invloed hebben op vrijwel alles, en daarbij ook nog eens op elkaar. Sommige mondstukken werken heel goed bij een bepaald model trompet, andere weer helemaal niet.
Ton 59 schreef:
Ik heb diverse trompetten en mondstukken uitgetest.
Conclusie, geen een voldeed aan mijn verwachting.
Daarom naar Muziekcentrale Adams in Limburg gegaan Daar is 2x per jaar een sessie waar gemeten word wat het beste monstuk voor iemands lippen is.
Een aanmeting heb ik nooit laten doen, en wel omdat ik er voor 100% van overtuigd ben dat mondstukaanmeting op de manier die de persoon in kwestie bezigt, volkomen onmogelijk is. Dat jij een andere ervaring hebt verklaar ik voor mijzelf door dat jij ofwel blijkbaar voor de aanmeting op een bijzonder ongeschikt mondstuk mondstuk speelde, waardoor vrijwel elke wisseling een verbetering zou zijn geweest, ofwel door het onder de noemer "puur geluk" te plaatsen. Iemand die zelf -al dan niet onder begeleiding van een goede leraar- al op enige mate van mondstuksafari is geweest heeft op geen enkele manier baat bij een dergelijk consult. Mijn mening is zelfs dat welke aanmeter dan ook geen zinnige uitspraak over materiaalmutatie kan doen na een 15 minuten durende analyse bestaande uit het zinloos geprik in lipweefsel en het meten van zoiets volstrekt niet terzake doends als longinhoud.
Ton 59 schreef:
Daarna met het aangemeten mondstuk nooit meer toon of toonhoogte problemen gehad.
Tot mijn kennissenkring reken ik een paar ex-klanten van de "mondstukdokter", zoals hij zichzelf pleegt te noemen, en steeds is zijn advies zeer onbruikbaar gebleken. Zonder uitzondering is iedereen toch weer op zijn oude mondstuk gaan spelen, of heeft de zoektocht voortgezet, in sommige gevallen onder begeleiding van iemand die wél kennis en kunde op dit vakgebied bezit.
Ik hoop hiermee mijn mening duidelijk gemaakt te hebben, meer beoog ik hiermee niet.
_________________
http://www.blazerspartijen.nlhttp://www.presidentsofantarctica.comhttp://www.aachen-bigband.deAdams A10 custom, A8 sterling & 4-valve flugel
Austin Custom Brass TA-lead*, Vincent Bach 8B, Yamaha 7B4, Bruno Tilz 4VZF/2