chaseaddict schreef:
erikveldkamp schreef:
Denk gewoon aan "rrrrrr" en speel de noot. Denk niet aan wat de tong moet doen dan gaat het mis.
Nu we het hier toch over hebben, zijn er niet twee soorten flatterzunge?
Ik gebruik namelijk meestal de 'rrrrrrrr' als ik het 'distortion' effect wil hebben, maar soms een andere voor een ander geluid. (afhankelijk van het register weliswaar)
Namelijk een flatterzunge waarbij ik het puntje van mij tong heen en weer laat flapperen.
Ik vind deze wel mooier dan de 'rrrrr' om dat je hierbij meer het geluid hebt van een heel snelle attack. Erik? Kun je hier iets over zeggen?
Marcel
Dan spreek jij de rr uit met de achterkant van je tong, als je praat? Ik spreek hem uit met het puntje van mijn tong, zoals in jouw 2e manier flatterzunge. Ik doe dus ook altijd de flatterzunge met het puntje.
Ik denk dat het met een rrr achter in je mond lastiger is om de flatterzunge zo 'scherp' ratelend te krijgen, dan wanneer je voor in je mond (met het puntje van je tong) de rr zegt.