jazzy schreef:
In meerdere topics is het al aan bod gekomen (o.a. in het topic over de trumpetparty): waarom zou het fout zijn dat een 4e of 2e trompettist hoger blaast als de lead wanneer de balans niet geschaad is?
Als ik het goed voor heb speelden Cat Anderson, Maynard Ferguson, Bud Brisbois, ... respectievelijk bij Ellington, Herman en Billy May toch ook niet altijd lead hoewel ze toch hoge noten speelden op het slot. Deze bandleiders waren toch niet de minsten in de geschiedenis van bigbandmuziek en lieten dit toch ook toe?
Volgens mij heeft dit alles met overleg te maken. Bij Kenton zat Ferguson (denk ik) op de 5e partij, de specialist high-note screech party. Iedereen van de band en zijn sectie wist dat hij daar niet de lead was, maar dat het zijn taak was om hoge noten te knallen. (en niet willekeurig.)
In een serieuze bigband, waar de muzikanten goed zijn en de arrangementen net zo, speelt ieder zijn partij als geschreven lijkt mij. Mochten er dingen hoger gespeeld woren dan gebeurd dit met goedkeuren van de rest van de sectie, en i.h.b. de bandleider.