Kroot schreef:
Ik ken iemand die heeft nog nooit les gehad en speelt een jaar of 9 trompet. En m.i. nog goed ook. Wat vinden jullie hiervan? Kun je jezelf trompet leren spelen? Of is les toch heel belangrijk??
tja je zult er op de wereld echt wel een paar vinden die het kunnen. maar ik denk tog dat les zeker in het begin goed is. als je op een bepaalt moment zecht dat je t zelf verder wil uitzoeken, prima, maar ik zou zeker lessen aanraden. wie weet wat voor beperkingen hij zichzelf op legtdoor dat hij een verkeerde techniek heeft.
ik heb het zelf wel geprobeert met piano spelen, niet overdienstelijk. nou is piano ook een heel ander instrument. maar ik ga ook zeker lessen nemen, omdat ik weet dat ik eerst een bepaalt niveau moet hebben voordat ik mezelf door studeren echt verder kan helpen. maar ik denk dat trompet moeilijker is om te leren als je geen les hebt gehad.
maar weet je zeker dat hij ook nooit aanwijzingen van vrienden heeft gehad of het misschien een beetje overdrijft?