Toon onbeantwoorde berichten | Toon actieve onderwerpen
| Auteur |
Bericht |
|
screamboy
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 15:10 |
|
Geregistreerd: 05 feb 2005 22:15 Berichten: 210 Woonplaats: Assen
|
|
Zit er ook niet een stuk exclusiviteit bij? Ik bedoel: het staat wel anders of je met een eclipse, of met een yamaha binnenkomt (waar ik dus duidelijk geen oordeel over 1 van beide geef). Sommige mensen vinden het gaaf om een exclusieve toeter te hebben. Dan zou ik dus niet gaan voor een yamaha, maar voor een eclipse, straub, of wat dan ook.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
Hans
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:14 |
|
Geregistreerd: 16 sep 2001 22:02 Berichten: 1706 Woonplaats: ´s-Hertogenbosch
|
erikveldkamp schreef: Anders geformuleerd:
Een toeter van 4000,- hoeft kwalitatief en speeltechnisch niet beter te zijn dan een toeter van 2000,- Daar ben ik het wel mee eens, alleen is het vaak wel zo. [quote=erikveldkamp"] Eclipse, Taylor en Inderbinen zijn bijvoorbeeld OOK duurder omdat zij in een duurder land produceren en de munteenheid niet mee hebben t.o.v. andere landen. Dat maakt ze niet beter, alleen maar duurder [/quote]
Nu haal je zelf 2 begrippen door elkaar. Ze zijn inderdaad duurder, maar ook beter dan bv de instrumenten die bij Steinway vandaan komen (Bach, Conn, King, etc).
En nee, dan begin ik niet over van Laar, iedereen hier weet nou wel dat je daar zo'n beetje op de loonlijst staat. En nee, dan begin ik ook niet over Yamaha, want die Japanners hebben het inderdaad wel goed begrepen maar die kunnen ook veel goedkoper produceren door de wisselkoers en de gigantische produktie.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
Henry
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:35 |
|
Geregistreerd: 09 jan 2006 00:24 Berichten: 336 Woonplaats: Eindhoven
|
erikveldkamp schreef: Nee, want dat is mijn stelling niet.
Anders geformuleerd:
Een toeter van 4000,- hoeft kwalitatief en speeltechnisch niet beter te zijn dan een toeter van 2000,-
Ik heb ook zo'n discussie gehad met Manny Laureano die vond dat een Monette beter was dan alles wat er verder te koop is. Dus geen persoonlijke smaak, maar puur objectief. Dat bestrijd ik dus.
Beste Erik,
Natuurlijk is het prijsverschil te verklaren door hogere uurlonen, vaste lasten (Huur, elct.) etc. Ben ik met je eens maar niemand (ook jij niet) maakt mij wijs dat voor een trompet van 2000,- hetzelfde materiaal is gebruikt en dat die met dezelfde zorg en aandacht in elkaar is gezet als een van 4000,-.
Speeltechnisch is een onobjectief begrip. Ik heb Yamaha, Bach, van Laar, Schilke, Eclipse etc etc gespeeld maar kwam telkens uit bij de Taylor. Jij bent anders van mening, dat weet ik. Juist daarom kun je stellen dat dit een onobjectief begrip is.
Tot slot: Wat ben ik blij dat er zoveel verschillende merken en soorten toeters zijn! Hebben we tenminste wat om te discussiëren. 
_________________ Taylor Chicago 46V
Romeo Adaci Shark No.9
Stomvi Master
Smith & Watkins
Bach Strad 72*
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
cees
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:35 |
|
Geregistreerd: 21 okt 2004 13:46 Berichten: 699 Woonplaats: ja
|
Hans schreef: En nee, dan begin ik niet over van Laar, iedereen hier weet nou wel dat je daar zo'n beetje op de loonlijst staat.
Kijk ... ik vraag me nu altijd nog af waarom erik altijd van Laar de hemel in prijst en altijd op z'n Bach speelt.
Je doet het voorkomen alsof die vanLaars helemaal die sh*t zijn maar blijkbaar dus niet helemaal...
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
erikveldkamp
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:42 |
|
Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28 Berichten: 5688
|
cees schreef: Hans schreef: En nee, dan begin ik niet over van Laar, iedereen hier weet nou wel dat je daar zo'n beetje op de loonlijst staat. Kijk ... ik vraag me nu altijd nog af waarom erik altijd van Laar de hemel in prijst en altijd op z'n Bach speelt. Je doet het voorkomen alsof die vanLaars helemaal die sh*t zijn maar blijkbaar dus niet helemaal...
Zover ik weet zit jij niet bij elk optreden in de zaal dus hoe weet jij nu op welke toeter ik speel. Ter uwer informatie speel ik al tijden op mijn van Laar trompet en bugel en heel af en toe op mijn Bach omdat dat natuurlijk wel een geweldige toeter blijft. Daarnaast speel ik tijdens optredens op de toeters die ik voor de Sonic test.
Mijn Bach koste trouwens ook 2000,- en is beter (kwa design, afwerking, ventielen en vooral klank) dan menig andere trompet die veel duurder. Waarom denk je dat ik mijn Monette destijds weer verkocht heb?
Laatst bijgewerkt door erikveldkamp op 25 okt 2006 16:43, in totaal 1 keer bewerkt.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
Karel
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:42 |
|
Geregistreerd: 01 jul 2004 22:18 Berichten: 1160 Woonplaats: De Zeeuwse kust
|
|
Wat ik zelf niet helemaal begrijp is waarom Hub van Laar een topinstrument kan maken die aanzienlijk goedkoper is dan andere exclusieve merken zoals Taylor, Monette, Straub, Eclipse enz. Dat kan niet alleen aan de koers liggen. Ik heb het idee dat de algemene opvatting is hoe duurder hoe beter. Dat is volgens mij ook de marketing strategie van Yamaha voor de nieuwe Artist serie. Het gaat er bij mij niet in dat er zoveel meer kosten zitten in de produktie van de Artist als in die van de 8310Z of 8335LA.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
erikveldkamp
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:48 |
|
Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28 Berichten: 5688
|
Henry schreef: [Natuurlijk is het prijsverschil te verklaren door hogere uurlonen, vaste lasten (Huur, elct.) etc. Ben ik met je eens maar niemand (ook jij niet) maakt mij wijs dat voor een trompet van 2000,- hetzelfde materiaal is gebruikt en dat die met dezelfde zorg en aandacht in elkaar is gezet als een van 4000,-. Messing is messing, koper is koper. Materiaal kosten van een Eclipse, Taylor en van Laar zijn praktisch hetzelfde. Het duurste van de trompet is het Bauerfeind ventielblok die ze allemaal gebruiken. Henry schreef: Speeltechnisch is een onobjectief begrip. Ik heb Yamaha, Bach, van Laar, Schilke, Eclipse etc etc gespeeld maar kwam telkens uit bij de Taylor. Jij bent anders van mening, dat weet ik. Juist daarom kun je stellen dat dit een onobjectief begrip is.
Met speeltechnisch bedoel ik ventielwerk, stemming, of de noten goed in de kern klikken (ook boven de c3). Dit is allemaal te meten met apperatuur zonder tussenkomst van een trompettist.
Ik heb hier een uitdraai liggen van mijn Bach trompet en dan kun je zien wat de zwakke punten zijn qua stemming.
Laatst bijgewerkt door erikveldkamp op 25 okt 2006 16:49, in totaal 1 keer bewerkt.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
cees
|
Berichttitel: Geplaatst: 25 okt 2006 16:49 |
|
Geregistreerd: 21 okt 2004 13:46 Berichten: 699 Woonplaats: ja
|
erikveldkamp schreef: cees schreef: Hans schreef: En nee, dan begin ik niet over van Laar, iedereen hier weet nou wel dat je daar zo'n beetje op de loonlijst staat. Kijk ... ik vraag me nu altijd nog af waarom erik altijd van Laar de hemel in prijst en altijd op z'n Bach speelt. Je doet het voorkomen alsof die vanLaars helemaal die sh*t zijn maar blijkbaar dus niet helemaal... Zover ik weet zit jij niet bij elk optreden in de zaal dus hoe weet jij nu op welke toeter ik speel. Ter uwer informatie speel ik al tijden op mijn van Laar trompet en bugel en heel af en toe op mijn Bach omdat dat natuurlijk wel een geweldige toeter blijft. Daarnaast speel ik tijdens optredens op de toeters die ik voor de Sonic test. Mijn Bach koste trouwens ook 2000,- en is beter (kwa design, afwerking, ventielen en vooral klank) dan menig andere trompet die veel duurder. Waarom denk je dat ik mijn Monette destijds weer verkocht heb?
Nee natuurlijk zie ik niet al je gigs (ik ben geen Erik Veldkamp idolist)
Maar de keren dat ik je zag spelen en de keren dat anderen je hebben zien spelen (waar ik dan dus niet bij was) speelde je Bach..
Maar ik geloof je wel op je woord als je zegt dat je al tijden op je vanLaar speelt.
Wat ik dan weer niet snap is dat je tijdens gigs ook wel op de Sonic test toeters speelt. Ik vind dit wel een beetje link, stel nou dat het echt niks is .. dan sta je toch maar mooi minder te spelen dan dat je kunt (en dat is in mijn ogen echt nooit de bedoeling tijdens optredens)
|
|
| Omhoog |
|
 |
Wie is er online |
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 5 gasten |
|
Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
|
|