OK, toch nog,
De Ronde Van schreef:
Als ik het goed begrepen heb ben jij arts en lees ik jouw bijdragen over dit soort onderwerpen dan ook met aandacht.
Sorry Bert, ik ben in de war met "LJ"
De Ronde Van schreef:
ongetwijfeld worden de spieren verslapt door alcohol, maar een goed "getraind" trompettist speelt op de adem, en doet dat wellicht al heel lang en zal dus echt niet anders gaan spelen (fyfiek dus) doordat hij/zij dronken is.
HJ schreef:
Wel...niet....wel....niet....wel.....niet.
Nou, niet dus, ALS je ademhaling tenminste in orde is...
Citaat:
Afgezien van het feit dat ik het niet met je eens ben: blazen doe je toch ook met een spier? Denk je dat die echt onder controle blijft als je goed zuipt? Dacht het niet. We hebben het hier niet over een biertje voor de zenuwen, maar over of je door drank en drugs je bek kunt verpesten. Daar moet je echt wel meer voor drinken dan een pilsje. Dat lijkt me logisch.
Ik heb het over creativiteit, fysiek trompet spelen is simpel, als je het goed doet...
Als je het NIET voor elkaar hebt, wordt je van alcohol ook niet beter...
De Ronde Van schreef:
Ik denk ook niet dat het voorstellingsvermogen wordt afgezwakt, maar zelfs kan worden versterkt.
Als je muzikaal bent, ben je dat ook als je dronken bent, je gehoor gaat echt niet achteruit,
sterker nog, je kunt zelfs méér gefocust raken als je onder invloed bent
.
HJ schreef:
Je meent het echt, he? Ik heb nog nooit zo'n flauwekul gehoord.
Ik meen het echt ja, je mag mij gerust komen beluisteren als ik een paar biertjes en borreltjes op heb...
Ik ben namelijk zo arrogant om te beweren dat het onderstaande op mij van toepassing is.
De Ronde Van schreef:
Drank en/of drugs maakt nooit van een slechte muzikant een betere, maar kan wel een goede muzikant nóg creatiever maken.
HJ schreef:
Whahahahahahahahaha. Ik wil mezelf in ieder geval niet meer horen als ik gezopen heb.
En wel als je nuchter bent?
HJ schreef:
Ik doe dit dan ook al jaren niet meer als ik serieus genomen wil worden en goed wil spelen. Maar ieder voor zich, hoor.
Dus je suggereert dat een ieder die niet nuchter is, zichzelf NIET serieus neemt in de jazzmuziek?
HJ schreef:
Tja, het zal altijd de vraag blijven of Parker beter had gespeeld alstie niet onder invloed was. Voor het gros van de mensheid is het toch echt wel zo dat ze er beter vanaf kunnen blijven, en hun tijd besteden aan oefenen en muziek luisteren.
Waarom ga je er vanuit dat je niet zou oefenen en muziek luisteren als je wel onder invloed bent?