trompet.nl > forum > Toon onderwerp - ademsteun houden
trompet.nl - dé toonaangevende trompet site van nederland
  > home > forum - u bent nu hier  
   > het trompet.nl forum

Het is nu 18 apr 2026 08:20

Alle tijden zijn GMT + 1 uur




Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 41 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3, 4, 5, 6  Volgende
Auteur Bericht
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 04 okt 2008 12:12 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 10 jan 2002 19:54
Berichten: 1038
Woonplaats: Groningen
Karel schreef:
Dat lijkt me sterk. Wat dacht je van zangers en zangeressen. Daar wordt ook gehamerd op ademsteun. En die hebben geen aperture/ mondstuk/ instrument o.i.d.


Zangers hebben iets anders wat ze in trilling brengen...hun stembanden :?
Daar moeten ze dus ook de druk opbouwen. En daar is hun ademsteun voor.
Echt zo moeilijk is dit principe toch niet...?


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 04 okt 2008 13:24 
Offline

Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28
Berichten: 5688
Ik geloof dat we een beetje langs elkaar praten. Iedereen snapt wel dat je ademsteun moet gebruiken bij het bespelen van een blaasinstrument of zingen.

Desondanks is ademsteun 1 van de grootste veroorzakers van problemen bij het trompet spelen. Veel mensen begrijpen niet wat een goede ademsteun nu eigenlijk inhoud. Dat komt omdat men nog wel eens denkt dat men dan het middenrif aan moet spannen bij het uitademen. Dat is echter fysiek onmogelijk. Het middenrif ontspant zich bij het uitademen.

De meeste embouchure problemen ontstaan dan ook door een inefficiënt gebruik van de ademhaling.

Het rare is dat iedereen in het dagelijks leven ook gebruik maakt van ademsteun, alleen zo gauw we een trompet in de handen hebben of moeten gaan zingen kunnen we die techniek ineens niet meer toepassen.

Dat is dan ook een mentaal probleem wat dan ook op dat nivo opgelost moet worden. We moeten deze geforceerde ademhaling koppelen aan het trompet spelen, zonder dat er extra spanningen optreden.


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: ademsteun
BerichtGeplaatst: 05 okt 2008 15:46 
Offline

Geregistreerd: 20 mei 2004 09:08
Berichten: 8
Woonplaats: Amstelveen
Het middenrif moet je juist gebruiken bij het blazen, en ontspannen bij het inademen. Als ik jouw oorspronkelijke verhaal les dan lijkt het mij alsof je te veel op je lippen drukt. Probeer eens de trompet aan een touwtje op te hangen en dan blazen met (bijna) geen druk, daar train je de embouchure en de buikspieren mee.

groet

Art


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: ademsteun
BerichtGeplaatst: 05 okt 2008 15:59 
Offline

Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28
Berichten: 5688
Art schreef:
Het middenrif moet je juist gebruiken bij het blazen, en ontspannen bij het inademen.


Het middenrif gebruik je alleen bij het inademen, bij het uitademen ontspant ie zich. Het is fysiek onmogelijk om het middenrif te ontspannen bij het inademen.

http://www.yorku.ca/earmstro/journey/diaphragm.html

Art schreef:
Als ik jouw oorspronkelijke verhaal les dan lijkt het mij alsof je te veel op je lippen drukt. Probeer eens de trompet aan een touwtje op te hangen en dan blazen met (bijna) geen druk, daar train je de embouchure en de buikspieren mee.


Als je problemen wilt creëren dan moet je dit vooral gaan oefenen!


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: ademsteun
BerichtGeplaatst: 06 okt 2008 13:12 
Offline

Geregistreerd: 20 mei 2004 09:08
Berichten: 8
Woonplaats: Amstelveen
Oh ja? Dus jij hebt niets met het no-pressure systeem?


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: ademsteun
BerichtGeplaatst: 06 okt 2008 15:00 
Offline

Geregistreerd: 03 apr 2007 07:39
Berichten: 237
Art schreef:
Oh ja? Dus jij hebt niets met het no-pressure systeem?

No pressure is niet perse iets om na te streven. Alleen al om te voorkomen dat je met liters valse lucht gaat spelen heb je een beetje mondstukdruk nodig.

Structureel hard duwen is inderdaad ook contra productief maar om nou te gaan focusen op minimale mondstukdruk lijkt mij niet handig. Het resultaat wat je wil is een mooi geluid door een zo groot mogenlijk bereik heen. Dus waarom niet focusen op een mooi geluid. Als je echt iets onhandigs doet zoals veel mondstukdruk, valse lucht of lipcompressie dan hoor je dat ook terug aan het geluid dat je produceerd.

Op het moment dat je zelf ontspanne speelt dan is je geluid dat ook.


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: ademsteun
BerichtGeplaatst: 06 okt 2008 19:44 
Offline

Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28
Berichten: 5688
Art schreef:
Oh ja? Dus jij hebt niets met het no-pressure systeem?


Je kunt geen blaasinstrument bespelen zonder enige druk van het mondstuk. Het gaat er echter om dat je geen overmatig gebruik maakt van mondstuk druk. Maar het no-pressure systeem is een fabeltje uit het verleden. Daar zijn al veel embouchures mee kapot gemaakt.

Als je een trompet aan een touwtje gaat hangen en dan gaat proberen trompet te spelen, dan mis je de druk van het mondstuk die benodigd is om het mondstuk luchtdicht af te sluiten. Ook ga je de mondspieren TE veel aanspannen om er nog geluid uit zien te krijgen. Dat leidt dan alleen maar tot een overmatig gespannen embouchure, terwijl je eigelijk een zo veel mogelijk ontspannen embouchure nastreeft.


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: ademsteun
BerichtGeplaatst: 06 okt 2008 20:47 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 30 aug 2003 15:29
Berichten: 2239
Woonplaats: Amsterdam
erikveldkamp schreef:
....Maar het no-pressure systeem is een fabeltje uit het verleden. .....


Is dit echt zo of zijn de meningen daar nog over verdeeld?

_________________
http://www.KLMorkest.nl
https://www.KLMpartyband.nl
http://www.BringitBack.nl


Omhoog
 Profiel  
 
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 41 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3, 4, 5, 6  Volgende

Alle tijden zijn GMT + 1 uur


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar:
Ga naar:  


MusicPrint.nl
Schagerl BeNeLux
MusicPrint.nl

Copyright © 2002-2011 Trompet.nl, Alle Rechten Voorbehouden.