trompet.nl > forum > Toon onderwerp - vraag over Smith-Watkins
trompet.nl - dé toonaangevende trompet site van nederland
  > home > forum - u bent nu hier  
   > het trompet.nl forum

Het is nu 20 apr 2026 15:34

Alle tijden zijn GMT + 1 uur




Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 26 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3, 4  Volgende
Auteur Bericht
 Berichttitel: Re: Lays
BerichtGeplaatst: 21 aug 2009 21:45 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 06 mei 2004 10:51
Berichten: 2185
Theo van Kampen schreef:
camel schreef:

....custom gebouwd, kan ik ze vele malen goedkoper in Europa krijgen. Mannen als Klaus Martens, Hub van Laar, Franz Straub, etc kunnen allemaal het zelfde voor minder dan de helft van meneer Miles.



Toch doen die 't anders als Don Miles. Want Miles doe echt alles zelf.
Hoeft niet beter te zijn maar 't is op z'n minst interessant om 's uit te testen.
Wordt in Europa inderdaad wat lastig maar mocht je nog 's op tournee gaan in de U.S.A. dan zou ik 't niet laten....


Tja, die hele arrogante meneer Miles kan mij niet zoveel schelen eigenlijk. Tegen de tijd dat hij zo goed is, dat er in Europa een dealernetwerk is, zal ik zeker eens gaan kijken. Maar ik geloof dat er zelfs in Amerika niet heel veel mensen op spelen. En nu met de huidige economie, zal dat ook wel zo blijven... Dus hou ik het op mijn olds....

_________________
Nieuwe link naar een niet zo nieuwe blog. Maar toch.
http://marnixblogt.blogspot.com/


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: Lays
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 09:43 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 30 aug 2003 15:29
Berichten: 2239
Woonplaats: Amsterdam
Theo van Kampen schreef:
...Monette, doet die dat ook? Maakt die bijvoorbeeld zelf zijn ventielen? Nee, die zijn van Getzen -wat ik van Hans Brassimport heb begrepen-, net als heel veel andere spullen die je op zijn toeters kan vinden.


Monette maakt ook zijn eigen ventielen en ventielhuizen... niet meer van Getzen dus.

_________________
http://www.KLMorkest.nl
https://www.KLMpartyband.nl
http://www.BringitBack.nl


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel: Re: Lays
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 09:45 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 30 aug 2003 15:29
Berichten: 2239
Woonplaats: Amsterdam
camel schreef:
...Tja, die hele arrogante meneer Miles kan mij niet zoveel schelen eigenlijk. Tegen de tijd dat hij zo goed is, dat er in Europa een dealernetwerk is, zal ik zeker eens gaan kijken. ..


Een dealernetwerk voor custom trompetten? vlgs mij gaat dat niet.

_________________
http://www.KLMorkest.nl
https://www.KLMpartyband.nl
http://www.BringitBack.nl


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 10:28 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 06 mei 2004 10:51
Berichten: 2185
Nee, dat gaat niet. Maar meneer Miles wil wel graag de beste zijn, voor de beste prijs.
Maar dan zul je aan reclame meer moeten doen, dan alleen maar brullen dat hij wel bepaald dat hij de beste toeters maakt, en dat iedereen die zijn toeters niet bespeeld, een goedkope sufferd is, die er niets voor over heeft.
Hub van Laar maakt wat dat betreft betere reclame. Die houdt zijn mond, en laat het mond op mond verhaal zijn werk doen. Werkt vele malen positiever.

Maar, net als met die goedkope toetertjes: het staat iedereen vrij om te proberen en te kopen. Echt goede bouwers ( zowel fabrikanten als kleine bouwers ) hebben zich bewezen. Daarop spelen veel mensen. En om de goede reden dat zij blijkbaar bouwen wat de speler wil. En die hebben een positieve reclame (mond op mond, of heldere advertenties). Dat is een aloud bewezen recept voor succes: goed materiaal afleveren, en goede reclame.

_________________
Nieuwe link naar een niet zo nieuwe blog. Maar toch.
http://marnixblogt.blogspot.com/


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 12:25 
Offline

Geregistreerd: 13 aug 2008 20:33
Berichten: 2144
Woonplaats: Utrecht
Het is natuurlijk sowieso al prachtig als je zo'n discussie kunt voeren met bijdragen van Jason Harrelson, Don Miles en Tony Scodwell. Camel en Erik hebben natuurlijk gelijk met hun stelling dat je voor de helft van wat Don Miles vraagt een prima toeter kan kopen die het goed doet en ook nog eens custombuilt is zoals een Van Laar, Straub enz.
Alleen kun je je afvragen of het zo tactisch was van Camel om dat tegen toch wel een beetje een freak als Don Miles dat zo te zeggen. Een beetje alsof je tegen Jan de Bouvrie zegt dat je zijn designtafel van 5000 euro niet nodig hebt omdat je prima eet van je Ikea-tafeltje van 150 euro. Klopt natuurlijk wel maar toch ook weer niet. Miles gedraagt zich af en toe een beetje als een dropout van de trompettenbouw. (ik heb al vaker discussies over/met hem gevolgd). Vandaar waarschijnlijk zijn keuze om alles zelf te maken, heel duur natuurlijk. Het leukste zou natuurlijk zijn als je zijn trompetten kon testen naast b.v. een Van Laar, een Calicchio, enz. Maakt Miles dan zijn prijs waar?
Verder vind ik Camel iets te achterdochtig als het om maatschappelijk succes gaat. Ik geloof Jason Harrelson als hij zegt trompetten uit passie te bouwen. Dat als hij daar toch mee bezig is vooraan wil staan en zo mogelijk de beste wil zijn vind ik alleen maar te prijzen. Als ik het op mezelf betrek: ik studeer me rot om solistisch op een trompet te leren spelen. Maar je hebt dan ook bekendheid nodig. Als ik die alleen kan bereiken door op de Duitse TV gekleed in een jagerspak het Wilhelmus te spelen ga ik dat zeker doen. Hiermee bedoel ik dat naast het maken van de trompetten het verkopen ervan een kunst op zich is. Tot slot wil ik opmerken dat we de financiele posities van dit soort mensen niet moeten overschatten. Ik e-mail zo nu en dan met Mark Curry en die man werkt zich echt kapot om zijn garage-based ondernemingkje in stand te houden. Don Miles maakt zo ver ik begrepen heb GEEN ENKELE RECLAME. De kopers moeten het doen, hij leeft van het reparatiewerk. Met muzikanten in de states idem, ik herinner me een interview met Pia Beck waarin ze toch wel met enige schaamte vertelde dat ze Eroll Garner ontmoet had en ontdekte dat ze veel meer geld verdiend had met pianospelen dan hij.
O ja en dit zijn ze: http://www.milestrumpets.com/


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 12:37 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 06 mei 2004 10:51
Berichten: 2185
Mooie reply Delano.

:)

Of het tactisch was? Blijkbaar niet, meneer Miles heeft erg lange tenen, zo blijkt. Zal wel met de naam te maken hebben. het is bij mij niet zozeer achterdocht, als wel gewoon realistisch kijken naar wat er op de markt is. En kijken wat binnen bepaalde budgetten haalbaar is.
Net zo min als dat ik een leerling zou aanraden om een goedkoop prulletje te kopen, zou ik een leerling het geld uit zijn broekzak rukken om 6500 dollar neer te leggen voor een toeter die zich, m.i. ook nog lang niet bewezen heeft. Daartussen zit een wereld aan keuze, meer dan genoeg voor een mensenleven en langer.

Het argument van de violist vind ik in die zin zwak, want violisten kopen in de regel maar 1 keer een instrument, en vanaf een bepaald niveau, zijn daar ook heel veel fondsen voor, of krijgen ze dat van stichtingen, en of orkesten. Een trompettist moet vaak een heel rijtje aan trompetten hebben, om zo veelzijdig mogelijk te kunnen werken. En die worden omdat ze 'goedkoop' zijn niet gesubsidieerd hoor.
De violen die in bruikleen worden gegeven, worden aangekocht door die fondsen of stichtingen, maar een trompet, wordt niet aangekocht, omdat ze er daar vanuit gaan dat het aanschafbedrag dermate laag is, dat die door een trompettist zelf wel opgehoest kan worden.

_________________
Nieuwe link naar een niet zo nieuwe blog. Maar toch.
http://marnixblogt.blogspot.com/


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 12:52 
Offline

Geregistreerd: 13 aug 2008 20:33
Berichten: 2144
Woonplaats: Utrecht
Camel, ik vermoed dat ik het geheel met je eens ben. Voordat ik een trompet van 6500 bucks van hem ga kopen i.p.v. een Van Laar, een Straub, een Schagerl, een Inderbinen enz. zal hij toch met verdomd sterke argumenten moeten komen. Dat hij alles, b.v. de ventielen zelf maakt wil nog zeker niet zeggen dat ze beter zijn dan die van Bauerfeind of die van Getzen.


Omhoog
 Profiel  
 
 Berichttitel:
BerichtGeplaatst: 22 aug 2009 15:12 
Offline
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 30 aug 2003 15:29
Berichten: 2239
Woonplaats: Amsterdam
delano schreef:
...Het leukste zou natuurlijk zijn als je zijn trompetten kon testen naast b.v. een Van Laar, een Calicchio, enz. Maakt Miles dan zijn prijs waar?


...dan nog is het een kwestie van smaak, het speelgevoel en de klank van het instrument zijn heel persoonlijk. Als je mazzel hebt bevallen die eigenschappen van de Van Laar beter dan die van de Miles. Ik heb altijd pech met dat soort dingen. Ook al weet ik de prijzen van de artikelen nog niet, ik vind bijna altijd het duurste product het fraaist... domme pech.

_________________
http://www.KLMorkest.nl
https://www.KLMpartyband.nl
http://www.BringitBack.nl


Omhoog
 Profiel  
 
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 26 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3, 4  Volgende

Alle tijden zijn GMT + 1 uur


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar:
Ga naar:  


MusicPrint.nl
Schagerl BeNeLux
MusicPrint.nl

Copyright © 2002-2011 Trompet.nl, Alle Rechten Voorbehouden.